Абітурієнту

Відстрочка від мобілізації для студентів за новим законом

11 квітня 2024 року у другому читанні було прийнято зміни до Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, відповідно до яких було дещо змінено перелік підстав, за якими військовозобовʼязані можуть оформити відстрочку від мобілізації. Зміни в тому числі стосуються військовозобовʼязаних, які здобувають освіту.

Відповідно до законопроекту №10449 право на відстрочку буде надаватись здобувачам:

  • професійної (професійно-технічної) освіти – професійні училища, ліцеї, центри, навчально-курсові комбінати;
  • фахової передвищої – професійні коледжі;
  • вищої освіти – університети, інститути, коледжі, академії;
  • аспірантам;
  • докаторантам;
  • інтернам.

Важливо, що право на відстрочку отримують тільки студенти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній у частині другій статті 10 Закону України “Про освіту”.

Студенти, які здобувають другу або третю вищу освіту право на відстрочку втратять та можуть бути призвані на військову службу по мобілізації. Також права на відстрочку не мають здобувачі, які навчаються на заочній формі освіти.

 У 2024 році для вступу на навчання необхідно мати належний та дійсний військово-обліковий документ. Військовозобовʼязані вступники повинні надати під час вступу військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного. Призовники, які не підлягають призову на військову службу повинні мати посвідчення про приписку до призовної дільниці.

Документами, які підтверджують право на відстрочку для студента є студентський квиток, наказ про зарахування на денну форму, довідка про навчання на денній формі.

З 18 травня 2024 року відповідно до нової Постанови КМУ №560 єдиним документом, який підтверджує право на відстрочку від мобілізації для студентів є довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освітиОчікується, що такі довідки буде видавати навчальний заклад. В довідці наявні відомості про рівень здобуття освіти, номер наказу про зарахування.

Процедура оформлення відстрочки для студента

За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з 28 дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

 

      На  сайті      https://vstup.edbo.gov.ua/      реалізовано можливаість створення електронних кабінетів вступників!!!

Такий електронний кабінет дає можливість кожному абітурієнту подати заяву до вступу на будь-яку професію  у вибраний заклад освіти дистанційно.

Ознайомитися з реєстацією електронного кабінету можна  за посиланням https://vstup.edbo.gov.ua/files/Instrukciya_EK_PTO_2023.pdf

ПРОФЕСІЇ:

На основі базової загальної середньої освіти (9 класів) Ви можете отримати такі професії:

  • Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів (кат. “В”, “С”)
  • Кухар. Кондитер
  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (кат. “А1”, “А2”, “В1”). Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів (кат. “С”)
  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів (кат. “В”, “С”)
  • Кухар. Пекар

На основі повної загальної середньої освіти (11 класів) Ви можете отримати такі професії:

  • Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Водій автотранспортних засобів (кат. “В”, “С”)
  • Кухар. Кондитер
  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (кат. “А1”, “А2”, “В1”). Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Водій автотранспортних засобів (кат. “С”)