Історія закладу

Хто не знає свого минулого – не вартий майбутнього… (Народна мудрість)

Клеванський професійний ліцей – один з найстарших закладів, один із ветеранів професійно-технічної освіти Рівненщини.

А починалось усе з Клеванського замку, який як історичну пам’ятку залишили після себе багаті магнати – князі Чарторийські.

1

В цьому замку спочатку розмістилось духовне училище. І саме з відкриттям цього закладу на Клеванщині розпочинається активний розвиток освіти.

В лютому 1953 року в стінах Клеванського замку – новий навчальний заклад – школа механізації, в якій здійснювали підготовку трактористів й комбайнерів, бухгалтерів і доярок, електромонтерів та механізаторів тваринницьких ферм.

Першим директором навчального закладу був Поліщук Костянтин Дем’янович, який зробив великий вклад у розвиток матеріально-технічної бази училища, поновив машинами технічний парк, відремонтував гуртожиток, побудував електростанцію.

У 1955 році колектив Клеванської школи механізації брав активну участь у освоєнні цілинних земель Кустанайської області Казахстану. Для підняття цілини щороку готували 3 групи комбайнерів.

1У 1958 році навчальний заклад перейменовано в сільське професійно-технічне училище №14.

З 1969 р. по 1982 р. колектив училища очолював Доля Іван Степанович. Під його керівництвом збудовано лабораторію комбайнів, тракторів, слюсарної справи, електроприводу. В 1976 році збудовано нове приміщення навчального корпусу, в 1978 р. приміщення побутового корпусу, гуртожитку на 450 місць.

Училище тричі отримувало Червоний перехідний прапор Прикарпатського військового округу за кращу підготовку водіїв для армії, який довічно залишився в навчальному закладі. Хор закладу відзначено як кращий в області.

З 1982 по 1987 р. училище очолював Опанасюк Михайло Іванович. За цей період побудовано корпус підготовки водіїв для збройних сил, споруджено стадіон.

1

У 1985 р. заклад отримує назву – СПТУ № 23.

З 1987 р. по 1993 р. училище очолює Тарасенко Віктор Миколайович. В цей час газифіковано котельню навчального полігону.

З 1993 р. по 2000 р. директором навчального закладу працював Захожий Ростислав Іванович, який газифікував котельню навчального корпусу. Значна увага приділяється формуванню здорового способу життя.

1

З 2000 р. по 2005 р. директором училища була Жук Тамара Миколаївна, під керівництвом якої було збудовано шатрову покрівлю навчального та побутового корпусів.

У 2004 році заклад перейменовано у Клеванський професійний ліцей.

З 2006 року ліцей очолює директор Панчук Борис Володимирович. За цей період здійснена робота з оновлення опалення. Збудовано міні-котельні для обігріву гуртожитку та навчального полігону. Проведено капітальні ремонти кабінетів, лабораторій та бібліотеки. Створено нові лабораторії з підготовки кухарів-кондитерів. Для навчальних цілей придбано сучасну техніку. Впродовж останніх років учні та колектив закладу стають переможцями численних конкурсів фахової майстерності, олімпіад та фестивалів художньої самодіяльності.

Сьогодні Клеванський професійний ліцей – це сучасний заклад з потужною матеріальною базою та новітніми технологіями, що готує кваліфікованих робітників за професіями:

  • Слюсар з ремонту автомобілів.
  • Кухар.
  • Кондитер.
  • Пекар.
  • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.
  • Тракторист-машиніст с/г виробництва.
  • Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.
  • Водій автотранспортних засобів.
1

1

Такий шлях пройшов навчальний заклад від школи механізації до професійного ліцею! Ласкаво просимо!

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Інтервал між літерами
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування